Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Występy Burśtynków w Szczytnie Na planie filmowym Dzień Chłopaka Ślubowanie kl. I Dzień Papieski Ogólnopolskie Święto Drzewa Akcja Sprzątanie Świata Dzień Edukacji Narodowej Współpraca ze Słowacją Z wizytą u żołnierzy Narodowe Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Andrzejki Turniej INDIACA Wigilia szkolna Dzień Babci i Dziadka Udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bal karnawałowy Akcja "Góra grosza" Walentynki Wycieczka do Malborka Wyjazd Burstynków do Piecek Dzień Ziemi Wycieczka do Galindii Dzień Matki Dzień Dziecka Akcja Orange Rajd rowerowy Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 70-lecie Szkoły Podstawowej w Klonie

Wydarzenia rok szkolny 2014/2015

1 czerwca 2015 r.  w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Ta sentencja Janusza Korczaka była mottem dnia dzisiejszego w związku z obchodzonym Dniem Dziecka.

Najpierw nasi Milusińscy spotkali się z wychowawcami klas, a następnie uczestniczyli w uroczystości otwarcia bieżni (60m i 100m) nieopodal sali gimnastycznej. Dzięki inicjatywie i staraniom pani dyrektor  udało się sfinalizować marzenia wuefistów. Głos zabrali: pani Monika Grudziądz – sekretarz Gminy Rozogi (w zastępstwie wójta), ksiądz dr Krzysztof Salamon oraz pani dyrektor – Marzena Błaszczak, którzy następnie  dokonali przecięcia wstęgi wraz z udziałem radnego – pana Janusza Skiby, sołtysa wsi Klon – pani Danuty Ruszczyk,  przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonie – pana Mariusza  Denkiewicza, a także najlepszej naszej sportsmenki – Mileny Dzierlatki z kl. V i Zuzanny Lis z kl. VI - przewodniczącej SU.

Jesteśmy  wdzięczni panu Pawłowi Zdunkowi oraz strażakom za prace wykonane na rzecz nowej bieżni.

Strażacy z Klonu przygotowali w tym dniu bardzo miłą niespodziankę. Była  okazja do obejrzenia sprzętu OSP: wozu strażackiego, umundurowania, wyposażenia. Dużą frajdą była możliwość sprawdzenia siły strumienia wody, co stało się okazja do podlania ogródka szkolnego.

Kolejnym punktem imprezy były zawody sportowe w różnych dyscyplinach przygotowane przez p. Elżbietę Kulas – nauczycielkę wychowania fizycznego oraz wychowawców klas. Po wielu zmaganiach uczniowie mogli posilić się pysznymi goframi przygotowanymi przez panie z Rady Rodziców oraz ochłodzić się dzięki lodom zakupionym z funduszu Rady Rodziców. Następną atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku.

To było naprawdę wspaniałe święto z dużą ilością atrakcji i co najważniejsze – bez zajęć dydaktycznych!!!

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.