Rok szkolny 2011/2012

6 czerwca 2012 r.  laureaci gminnego konkursu „ Kurpie Zielone w literaturze” po raz kolejny stanęli do rywalizacji w drugim etapie na szczeblu regionu. Tym razem udało nam się zdobyć wyróżnienie dzięki  Michałowi Kuchnikowi prezentującemu gadkę  „Sport to zdrozie” autorstwa  Joanny Sokołowskiej.

Opiekun: p. Joanna Sokołowska

Kultywując tradycje regionu, jak co roku, dnia 30 maja 2012 r. odbył się Konkurs Recytatorski  na szczeblu gminy  „Kurpie Zielone w literaturze” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozogach.

Pomimo dużej rywalizacji udało nam się zdobyć zaszczytne miejsca:

I miejsce - w kategorii poezja zdobył Bartosz Polak - uczeń klasy V;

I miejsce – w kategorii gadka kurpiowska zdobył Michał Kuchnik – uczeń klasy VI;

Wyróżnienie – w kategorii poezja zdobyła Zuzanna Lis – uczennica klasy III.

To był nasz najlepszy dzień – dzień sukcesów.

Opiekun: p. Joanna Sokołowska

Dnia 28 maja 2012 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsze miejsca przyrody naszej Małej Ojczyzny” w ramach projektu „Ekologicznie działamy i ogród zakładamy”.

Nagrody książkowe o tematyce ekologicznej zakupiono z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Oto nagrodzeni uczniowie:

Kategoria kl. O-III

I miejsce:

-Szymon Gorczyński

- Kacper Kulas

II miejsce:

- Angelika Parzych

- Wiktoria Zielińska

III miejsce:

- Jakub Kulas

- Norbert Polak

Wyróżnienie: Przemysław Krzemiński, Łukasz Zdunek, Dominika Golon, Amelia Tyc, Wiktoria Dudzik, Natalia Chorążewicz, Kornelia Dziczek, Szymon Skiba.

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce - Bartosz Polak

II miejsce - Łukasz Krzemiński

III miejsce - Dominik Kaczyński

Wyróżnienie: Dominik Jóźwiak, Anita Skonieczna.

Organizator konkursu: p. Barbara Kozikowska

Dnia 16 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Rozogach odbył się konkurs O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII W GMINIE ROZOGI”.

Uczniowie popisywali się znajomością zasad tej trudnej dziedziny języka polskiego.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

kl. III:  Natalia Chorążewicz, Zuzanna Lis;

kl. IV: Artur Kuchnik, który w  wyniku eliminacji w kategorii klas czwartych zajął III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XVII Konkurs Palmy Wielkanocnej w Rozogach

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Klonie wzięła udział  w XVII Konkursie Palmy Wielkanocnej w Rozogach, który odbył się 1 kwietnia 2012 r. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach.  Palmę wykonali uczniowie klas IV-VI oraz Panie z Klubu Seniora pod bacznym okiem pani Elżbiety Kulas. Głównym materiałem była kolorowa krepina, druciki oraz zręczne ręce wytrwałych artystów. Wszystkie kwiaty (krokusy) wykonano z krepiny w kolorach: fioletu, bieli, żółci i różu. Wysokość palmy to ponad 4 m. Dzieło nasze zostało nagrodzone I miejscem.

VII Regionalny Przegląd Widowisk  pt. "Darcie pierza" w Lelisie

Dnia 16.02.2012 r. zespół  kurpiowski „Burśtynki” działający przy Szkole Podstawowej w Klonie wziął udział w VII Regionalnym Przeglądzie Widowisk przedstawiających fragmenty z życia dawnych Kurpiów pt.„Darcie pierza”.  Zespoł zajął I miejsce w kategorii zespoły dziecięce.  Artyści wystąpili razem z dwiema paniami z zespołu „Klonowskie kurpsianki” Zofią Dziczek i Zofią Zielińską. Zespół zaprezentował inscenizację pt. "Dziecięce obserwacje i babcyne opowieści” pióra pana Jana Kani.  Stroną wizualną zespołu zajęła się pani Elżbieta Kulas. Impreza została zorganizowana przez Gminę Lelis i GOK-O w Lelisie. W przeglądzie  wzięły również udział  „Klonowskie kurpsianki”, które przedstawiły „Babskie rozmowy przy darciu pierza”, zdobywając III miejsce. W przerwie można było podziwiać liczne rękodzieła miejscowych artystów ludowych: hafty, koronki, wycinanki, kwiaty z papieru, świątki i wyroby pszczelarskie.

KONKURS  BIBLIOTECZNY

„LIST DO ŚW. MIKOŁAJA”

6 grudnia  2011 roku odbył się finał konkursu „List do św. Mikołaja"zorganizowany przez szkolną bibliotekę.

Oceniane były:

- właściwa kompozycja listu,

- poprawność językowa,

- przestrzeganie reguł ortograficznych i interpunkcyjnych,

- strona graficzna (akapity, estetyka pisma, marginesy),

- poprawność adresowania.

W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Nagrody przyznawane były poszczególnym klasom (w klasie pierwszej oceniane były kartki pocztowe o tematyce świątecznej).

A oto Laureaci:

Tyc Amelia, Brakoniecka Amelia, Dragun Urszula, Stań Nikola, Zdunek Julia, Zyśk Dawid, Parzych Angelika, Kulas Kacper, Kulas Jakub, Tyc Aleksandra, Chorążewicz Natalia,  Lis Zuzanna.

Wyróżnienia otrzymali: Jabłonka Sebastian, Dzierlatka Milena, Archacka Emilia, Dudzik Wiktoria.

Organizator: pani Joanna Sokołowska