Wydarzenia 2012/2013

Dzień Papieski

Dnia 19 października 2012 roku o 12.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji XII Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Rodziny”.

Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem Joanny Sokołowskiej i Elżbiety Kulas zaprezentowali program artystyczny. Wszyscy mieliśmy okazję przypomnieć  sobie ważniejsze wydarzenia z życia naszego Wielkiego Polaka. Recytacje wierszy i fragmenty życiorysu wzbogaciły dotychczas nie prezentowane pieśni na cześć Karola Wojtyły. Nie mogło tego dnia zabraknąć wspólnego śpiewu ulubionej przez papieża pieśni „Barka. "

Przygotowany montaż słowno-muzyczny został także zaprezentowany w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie podczas mszy św. o godz.9.00.

Pozwolił na nowo odczuć obecność Ojca Świętego. Zebrani ponownie mogli zasłuchać się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka, błogosławionego Papieża Jana Pawła II i zapatrzeć w Jego styl życia, skupienie, wyciszenie i rozmodlenie.