Współpraca z Kołem Żbik

Wyjazd edukacyjny 2014

14 czerwca  2014 r. 37 uczniów Szkoły Podstawowej w Klonie wraz z 3 opiekunkami wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Edukacji Przyrodniczej w  Nowych Czajkach. Środek transportu był nietypowy - dwa powozy myśliwskie, które powiozły nas po leśnych drogach. Szczególną uwagę myśliwi zwrócili na poletka żerowe dla zwierzyny, gdzie rósł topinambur - roślina, której bulwy są bardzo  lubiane przez zwierzęta. Odwiedziliśmy także paśniki. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje karmy i sposoby dokarmiania zwierząt w okresie zimowym. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej Koła Łowieckiego Żbik. Uczniowie obejrzeli tam prezentację o tematyce przyrodniczej. Były również zabawy, rebusy i zagadki oraz konkurs plastyczny o tematyce 'Myśliwi naturze".  Uczestnicy wyjazdu posmakowali  myśliwskiej grochówki i innych smakołyków. Otrzymali również liczne nagrody i prezenty m.in. książeczki "O Huberciku, który chciał zostać myśliwym".

Ważnym wydarzeniem tego dnia było podpisanie porozumienia współpracy między kołem  a naszą szkołą. Porozumienie podpisali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonie p. Marzena Błaszczak oraz Prezes Koła Łowieckiego Żbik Szczytno p. Leszek Buła.

W godzinach popołudniowych dzieci udały się na kolejną wyprawę. Tym razem myśliwi pokazali sposoby zatrzymywania wody w środowisku przyrodniczym przez bobry, a także przez celowe działanie człowieka. Uczniowie odwiedzili również kapliczkę Św. Huberta. Wyjazd edukacyjny był bardzo udany. Dzieci wróciły wesołe i zadowolone. Dzięki wyjazdowi  wiedza przyrodnicza uczniów znacznie się podniosła. Organizatorom bardzo dziękujemy!

Organizatorem całego spotkania było Koło Łowieckie Żbik Szczytno, z pomocą Nadleśnictwa Spychowo oraz WFOŚiGW w Olsztynie.

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym.