Współpraca z Kołem Żbik

Wyjazd do Żbikówki 2016

W ramach współpracy z Kołem Łowieckim „Żbik” 15 kwietnia 2016 r. (klasa czwarta wraz z wychowawczynią  - Joanną Sokołowską i nauczycielką przyrody – Teresą Kobus) udaliśmy się  do „Żbikówki”, aby m.in. wziąć udział w pogadance i prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Bolesława Woźniaka oraz w siewie zbóż (kukurydza, łubin słodki), które będę karmą dla zwierząt leśnych, a także zaobserwować wypuszczenie kuropatw. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem kamery (stacji telewizji regionalnej – TVP Olsztyn)

Po przybyciu na przygotowane do siewu pole i kilku fachowych wskazówkach, przystąpiliśmy żwawo  do pracy, która okazała się nowym ciekawym doświadczeniem. Na koniec przygotowano poczęstunek. Do szkoły wróciliśmy w świetnych humorach.

Mamy nadzieję, że następne spotkanie - podczas konkursu wiedzy – potwierdzi naszą wiedzę i zaowocuje wieloma nagrodami.

Bardzo dziękujemy!

/Joanna Sokołowska/

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.