Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 150 rocznica Powstania Styczniowego Apel patriotyczny Ogólnopolskie Święto Drzewa Dzień Edukacji Narodowej Wycieczka Braniewo - Frombork Pasowanie kl. I Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Wigilia szkolna Dzień Babci i Dziadka Styczniowa rocznica Bal karnawałowy Projekt ekologiczny Wyjazd edukacyjny do Szczytna kl. 0-III Wyjazd edukacyjny do Szczytna kl. IV-VI Dzień Kobiet Dzień Matki SKO Dzień Ziemi 360-lecie Klonu Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Wydarzenia 2013/2014

Projekt ekologiczny

Szkoła Podstawowa w Klonie  w  roku szkolnym 2013/2014 w terminie 01.11.2013 - 15.12 2013 realizowała projekt z zakresu edukacji ekologicznej pt. "Segregacja śmieci - odpowiedzialne zadanie dzieci". Projekt był dotowany z Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

W ramach zadania uczniowie wzięli udział w spektaklu teatralnym o segregowaniu śmieci, który był przedstawiony przez objazdową grupę teatralną - Studio Artystyczne AKADA z Suwałk. Przeprowadzone były również trzy konkursy. W konkursie wiedzy ekologicznej uwzględniono tematykę segregacji odpadów, wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV-VI. W konkursie kasowym zbiórki baterii wzięły udział klasy I-VI. Najwięcej baterii zebrała klasa V. Wszyscy uczniowie tej klasy otrzymali nagrody książkowe. Malarski konkurs plastyczny został przeprowadzony w klasach I-VI. W każdej klasie przyznano nagrody za I, II, i III miejsce oraz 20 wyróżnień.

Efektem realizacji projektu jest zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród dzieci i dorosłych za stan najbliższego otoczenia. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat: jak ważna jest segregacja śmieci, jakie mogą być z tego korzyści oraz zagrożenia płynące z jej zaniechania, rozwinęli wyobraźnię plastyczną inspirowaną działalnością na rzecz ochrony naszej planety, zdobyli umiejętność współpracy w grupie. W projekcie wzięło udział 125 uczniów, dyrektor szkoły, wychowawcy klas, opiekun SU, rodzice.

Osoba odpowiedzialna za realizację zadania: nauczycielka przyrody pani Teresa Kobus