Uczniowski Klub Sportowy "SP KLON INDIACA" X Amatorski Turniej Gry Indiaca Projekt "ŁĄCZY NAS INDIACA" XI Amatorski Turniej Gry Indiaca 12. Amatorski Turniej Indiaca 14. Amatorski Turniej Indiaca

UKS Indiaca

Liczba zgłoszonych drużyn

5

6

10. Amatorski Turniej Gry Indiaca o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Klonie pod patronatem Wójta Gminy Rozogi odbył się 21 listopada 2015 roku w Rozogach. Organizatorem sportowej imprezy o zasięgu ponadlokalnym był Uczniowski Klub Sportowy „SP KLON INDIACA” z siedzibą w Klonie. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Rozogi.

W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych z miejscowości: Klon, Rozogi, Dąbrowy, Kolonia, Łatana Wielka, Olsztyn. W rozgrywkach sportowych udział wzięło 121 zawodników (17 drużyn) uprawiających dyscyplinę sportu – INDIACA. Łącznie rozegrano 40 meczów.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klonie wywalczyli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach, tak więc złoto i trzy puchary przyjęto radośnie. Ten wielki sukces był uwieńczeniem systematycznych treningów pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Kulas.

W kategorii Dziewczęta drugie miejsce zdobyły uczennice z Rozóg, a trzecie ze szkoły w Dąbrowach. W kategorii Chłopcy drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach, trzecie miejsce ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. W kategorii Mixed srebrne medale wręczono drużynie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowach, a brązowe zawodnikom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii.

Turniej zaszczycili swoją obecnością goście. Wójt Gminy Rozogi, dr hab. Zbigniew Kudrzycki pogratulował sportowcom  osiągnięć. Docenił w swojej wypowiedzi doświadczenie i pracę organizatorów oraz nauczycieli. Ks. dr Krzysztof Salamon podkreślił, że w tym sportowym wydarzeniu nie ma zwyciężonych, wszyscy są zwycięzcami.

Indiaca jest grą zespołową, która cieszy oraz rozwija sprawność sportową i współpracę w zespole. Turniej odbył się po raz dziesiąty. Podczas rozgrywek panowała przyjazna,  sportowa atmosfera.

/tekst: Marzena Błaszczak/

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym.