Nawigacja

Uczniowski Klub Sportowy "SP KLON INDIACA" X Amatorski Turniej Gry Indiaca Projekt "ŁĄCZY NAS INDIACA" XI Amatorski Turniej Gry Indiaca 12. Amatorski Turniej Indiaca 14. Amatorski Turniej Indiaca

4

12. Amatorski Turniej Indiaca pod patronatem Wójta Gminy Rozogi odbył się 18 listopada 2017 roku w Rozogach. Organizatorem sportowej imprezy o zasięgu ponadlokalnym był Uczniowski Klub Sportowy „SP KLON INDIACA” z siedzibą w Klonie. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Rozogi. Organizację turnieju wspierało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic.

W turnieju uczestniczyło 5 szkół podstawowych z miejscowości: Klon, Rozogi, Dąbrowy, Kolonia, Łatana Wielka oraz UKS Rozogi. W rozgrywkach sportowych udział wzięło 117 zawodników (14 drużyn) uprawiających dyscyplinę sportu – INDIACA. Łącznie rozegrano 26 meczów.

Drużyna Mixed ze Szkoły Podstawowej w Klonie zdobyła pierwsze miejsce, tak więc złote medale i puchar powędrował do Klonu – kolebki gry indiaca. W kategoriach: Chłopcy pierwsze miejsce i puchar wywalczyli zawodnicy z Kolonii, Dziewczęta – pierwsze miejsce i puchar zdobyły uczennice SP w Rozogach. Rezultaty świadczą o rozwoju tej gry.

Trzy puchary, wręczone za pierwsze miejsca w trzech kategoriach: Dziewczęta, Chłopcy, Mixed trafiły do trzech różnych szkół (Klon, Kolonia, Rozogi). Szczegółowy wynik turnieju przedstawia tabela.   Walka była wyrównana, poziom gry wysoki, emocje wielkie oraz dobrze wspólnie spędzony czasu w zdrowej sportowej atmosferze.