Uczniowski Klub Sportowy "SP KLON INDIACA" X Amatorski Turniej Gry Indiaca Projekt "ŁĄCZY NAS INDIACA" XI Amatorski Turniej Gry Indiaca 12. Amatorski Turniej Indiaca 14. Amatorski Turniej Indiaca

UKS Indiaca

14. Amatorski Turniej Indiaca

14. ATI (Amatorski Turniej Indiaca)pod patronatem Wójta Gminy Rozogi w dniu 16 listopada 2019 r.

WYNIK TURNIEJU

4

6

3

14. ATI (Amatorski Turniej Indiaca) pod patronatem Wójta Gminy Rozogi odbył się 16 listopada 2019 roku w Rozogach. Organizatorem sportowej imprezy o zasięgu ponadlokalnym był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klonie, Uczniowski Klub Sportowy „SP KLON INDIACA” z siedzibą w Klonie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Rozogi.

W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych z miejscowości: Klon, Rozogi, Dąbrowy, Kolonia, Łatana Wielka, Świętajno. Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie uczestniczyła pierwszy raz w turniejowych rozgrywkach zespołowej gry indiaca.   W wydarzeniu sportowym udział wzięło 98 zawodników (13 drużyn) uprawiających dyscyplinę sportu – INDIACA. Łącznie rozegrano 24 mecze.

Trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej w Klonie (Kategoria: Chłopcy, Dziewczęta, Mixed) zdobyły pierwsze miejsca, złote medale i puchary we wszystkich kategoriach. Szczegółowy wynik turnieju przedstawia tabela.

Zespołowa gra indiaca cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem wśród uczniów. Drużyny dzielnie rywalizowały na boisku przestrzegając zasad fair play. Walka była wyrównana i na wysokim poziomie. Kolejne spotkanie w zdrowej sportowej atmosferze za rok, 15. jubileuszowe.

/Marzena Błaszczak/

Obejrzyj zdjęcia: