Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Występy Burśtynków w Szczytnie Na planie filmowym Dzień Chłopaka Ślubowanie kl. I Dzień Papieski Ogólnopolskie Święto Drzewa Akcja Sprzątanie Świata Dzień Edukacji Narodowej Współpraca ze Słowacją Z wizytą u żołnierzy Narodowe Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Andrzejki Turniej INDIACA Wigilia szkolna Dzień Babci i Dziadka Udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bal karnawałowy Akcja "Góra grosza" Walentynki Wycieczka do Malborka Wyjazd Burstynków do Piecek Dzień Ziemi Wycieczka do Galindii Dzień Matki Dzień Dziecka Akcja Orange Rajd rowerowy Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 70-lecie Szkoły Podstawowej w Klonie

Wydarzenia rok szkolny 2014/2015

„NIEPODLEGŁOŚĆ, WOLNOŚĆ – SŁOWA NAJPIĘKNIEJSZE”

Dnia 7 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To nie był nasz jedyny występ, gdyż punktem kulminacyjnym stały się występy naszej grupy młodych artystów w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach (11. 11.2014). Towarzyszyła nam licznie przybyła publiczność, którą stanowili: przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci oraz inni zaproszeni goście. W nagrodę za wzruszające występy wójt p. Józef Zapert poczęstował wszystkich słodkim upominkiem.

Uczniowie klas II – VI zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o treści patriotycznej. Tematyka obejmowała trudne drogi Polaków do niepodległości oraz pojmowanie patriotyzmu współcześnie. Elementy dekoracji podkreśliły nastrój uroczystości.
Całość uświetniła prezentacja multimedialna, w której obok obrazów związanych z polską historią, przedstawiono zdjęcia autorstwa ks. dra Krzysztofa Salamona ukazujące piękno naszego regionu, będące tłem do sentymentalnej i pełnej nadziei piosenki „Powrócisz tu” .

Występy i patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów budziły wielkie emocje i łzy wzruszenia. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.

Kolejną okazją do występów była Msza św. w kościele w Klonie (16. 11. 2014), po której uczniowie na czele z panią dyrektor Marzeną Błaszczak złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie powstańca spoczywającego na klonowskim cmentarzu.

Osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystej akademii: p. dyr Marzena Błaszczak, p. Joanna Sokołowska, p. Alina Zdunek, p. Barbara Kozikowska.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.