Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Występy Burśtynków w Szczytnie Na planie filmowym Dzień Chłopaka Ślubowanie kl. I Dzień Papieski Ogólnopolskie Święto Drzewa Akcja Sprzątanie Świata Dzień Edukacji Narodowej Współpraca ze Słowacją Z wizytą u żołnierzy Narodowe Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Andrzejki Turniej INDIACA Wigilia szkolna Dzień Babci i Dziadka Udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bal karnawałowy Akcja "Góra grosza" Walentynki Wycieczka do Malborka Wyjazd Burstynków do Piecek Dzień Ziemi Wycieczka do Galindii Dzień Matki Dzień Dziecka Akcja Orange Rajd rowerowy Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 70-lecie Szkoły Podstawowej w Klonie

Wydarzenia rok szkolny 2014/2015

Wyjazd Burstynków do Piecek

12 maja 2015 r. zespół „Burśtynki” wystąpił przed publicznością ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach. Występ ten był bardzo ważny dla zespołu, ponieważ po raz pierwszy zaprezentował piosenki i tańce z regionu mazurskiego, które zostały przygotowane przez Pana Jana Kanię oraz Panią Elżbietę Kulas. Artyści oprócz barwnych strojów kurpiowskich pokazali nie mniej piękne ludowe stroje mazuskie, które uszyła Pani Danuta Ruszczyk z inicjatywy Pani Dyrektor Marzeny Błaszczak. Szkolna społeczność w Pieckach przyjęła nas bardzo serdecznie. Świadectwem tego były gromkie brawa w czasie występów oraz zainteresowanie strojami, które uczniowie mogli założyć podczas prezentacji ubioru oraz tradycji i kultury pogranicza mazursko-kurpiowskiego przez panią Elżbietę Kulas.  Kolejnym ważnym punktem była prezentacja gry indiaca. Na zakończenie Szkoła w Pieckach przygotowała  dla nas słodki poczęstunek.

Po wizycie w szkole pojechaliśmy do Nadleśnictwa w Strzałowie, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje: muzeum, ścieżka zmysłów oraz pieczenie kiełbasek. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątki w postaci folderów, albumików i ozdobnych ołówków. Pomysłodawcą tej wyprawy był Ksiądz Proboszcz Krzysztof Salamon. Dziękujemy!!!

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym.