Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Rajd rowerowy do Żbikówki Wycieczka do Ostrołęki Sprzątanie Świata Rajd rowerowy do Faryn Dzień Edukacji Narodowej Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Ślubowanie kl. I Wycieczka do Krutyni i Rucianego-Nidy Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Wigilia szkolna Udział w WOŚP Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Zajęcia z zegarmistrzem Walentynki Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Kobiet Pierwszy Dzień Wiosny 1050 rocznica chrztu Polski Czytelnictwo Konstytucja 3 Maja Dzień Matki Fundacja Orange Akcja PCK "Gorączka złota" Wizyta w ŚDS w Orzeszkach Wycieczka do Trójmiasta Dzień Dziecka Wycieczka do Olsztynka Wizyta ojca Mieczysława Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Klonie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. Program uroczystości obejmował: Mszę św. w Kościele p.w. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie, część artystyczną w wykonaniu zespołu „Burśtynki”, pokaz taneczny w wykonaniu zespołu „Stoprodance”, rys historyczny, mecz pokazowy i odczyt na temat gry zespołowej Indiaca.

Naszą uroczystość uświetnili: Pan Marian Podziewski- Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Pani Grażyna Przasnyska -Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Pani Anna Wasilewska- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ks. abp dr Józef Górzyński- Koadiutor Archidiecezji Warmińskiej, Ks dr Adam Bielinowicz- Archidiecezjalny Wizytator Nauczania Religii, Ks dr Krzysztof Salamon- proboszcz Parafii Klon, Ks Dziekan Józef Midura, Pan dr hab. Zbigniew Kudrzycki- Wójt Gminy Rozogi, Inspektor Marek Walczak- Komendant Wojewódzkiej Policji, Inspektor Cezary Gołota Komendant Powiatowej Policji w Szczytnie, Pan Marek Nowotka- Przewodniczący Rady Gminy, Radny-Pan Janusz Skiba, Sołtysi Gminy Rozogi, Sołtys Sołectwa Klon- Pani Danuta Ruszczyk, Pani Cyryla Kosińska- Prezes Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego w Myszyńcu, Pani Gabriela Woźniak- Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Szczytnie, Koło Naukowe Aves Szkoły Głownej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Przedstawicieli Koła Łowieckiego „Żbik” Szczytno, Ochotnicza Straż Pożarna w Klonie, Pan Jarosław Kozikowski- Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic, Delegacja Zespołu Szkół w Rozogach, Szkoły Podstawowej w Dąbrowach i Szkoły Podstawowej w Rozogach, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Rozogi, Pan Wojciech Szewczak- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach, media (Telewizja Polska, prasa), uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami oraz wielu innych zacnych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. abpa dra Józefa Górzyńskiego. Po mszy dzieci z Zespołu „Burśtynki” zaniosły kwiaty i znicze na grób powstańca styczniowego.

Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych i odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor Marzena Błaszczak dokonała otwarcia uroczystości. Przybyli goście zabierając głos podkreślili jak ważna i unikalna jest nasza szkoła i dzieci które są naszą przyszłością. Polonistka Pani Joanna Sokołowska i nauczycielka historii pani Alina Zdunek dokonały odczytu historycznego przybliżającego dzieje naszej Szkoły i nauczania w powojennej Polsce, a także aktualne działania naszej placówki.

Pani Dyrektor wraz z nauczycielką Elżbietą Kulas wręczyła wychowawcom klas upominki dla wszystkich uczniów. Upominkami były: długopisy, pocztówki, znaczki z logo Szkoły i cukierki z syropu klonowego.

Szkoła również otrzymała upominki od przybyłych gości, były to gry i zabawy edukacyjne, piłki do siatkówki, książki do biblioteki i odblaski dla pierwszoklasistów.

Część artystyczną uroczystości rozpoczął występ uczniów z zespołu „Burśtynki” przy akompaniamencie pana Jana Kani. Zespół „Stoprodance” zaprezentował taniec pod kierunkiem instruktora- pani Lidii Wanowicz. Piotr Wietrow wraz z Kołem Naukowym Aves dokonali prezentacji ptaków drapieżnych i przybliżenia informacji na temat ich trybu życia i występowania w środowisku naturalnym.

Następnie sportowcy ze szkoły Podstawowej w Klonie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP Klon Indiaca” zaprezentowali mecz pokazowy gry zespołowej Indiaca. Została również przybliżona historia gry i dokonania szkoły w tej dziedzinie sportu.

Wychowawcy wraz z uczniami i rodzicami zostali na sali gimnastycznej w celu omówienia spraw bieżących, a zaproszeni goście udali się na zwiedzanie szkoły i poczęstunek.

/Monika Sokołowska/

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.