Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Rajd rowerowy do Żbikówki Wycieczka do Ostrołęki Sprzątanie Świata Rajd rowerowy do Faryn Dzień Edukacji Narodowej Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Ślubowanie kl. I Wycieczka do Krutyni i Rucianego-Nidy Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Wigilia szkolna Udział w WOŚP Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Zajęcia z zegarmistrzem Walentynki Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Kobiet Pierwszy Dzień Wiosny 1050 rocznica chrztu Polski Czytelnictwo Konstytucja 3 Maja Dzień Matki Fundacja Orange Akcja PCK "Gorączka złota" Wizyta w ŚDS w Orzeszkach Wycieczka do Trójmiasta Dzień Dziecka Wycieczka do Olsztynka Wizyta ojca Mieczysława Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

Wigilia szkolna

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,  że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość. Do tego wystarczy tylko wiara, a nadzieja i miłość przyjdzie sama.

22 grudnia 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami spotkali się w swoich salach lekcyjnych przy wigilijnym stole łamiąc się opłatkiem nie tylko z rówieśnikami, ale także z koleżankami, kolegami z całej szkoły i gronem pedagogicznym.

Punktem kulminacyjnym były jasełka pod hasłem Wigilijna tęsknota. Zaproszeni goście: emerytowani pracownicy, Zarząd Rady Rodziców oraz Klonowskie Kurpsianki - mieli okazję zobaczyć występy uczniów klas IV – VI. Nostalgiczny montaż  słowno-muzyczno, wprawił wszystkich we wspaniały, świąteczny nastrój pełen zadumy, ale i radości przy blasku migającej Gwiazdy Betlejemskiej. Zaskoczeniem była kolęda  napisana przez Joannę Sokołowską – polonistkę naszej szkoły. Całość uświetniła prezentacja multimedialna.

Krótką modlitwę odmówił proboszcz ks. dr Krzysztof Salamon, a następnie uczniowie wręczyli „pachnące” życzenia (karty świąteczne z anyżem, cynamonem i plasterkami pomarańczy w estetycznym opakowaniu przewiązanym dzwoneczkiem).

Nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję podzielić się opłatkiem na wspólnym spotkaniu po jasełkach.

Na koniec zawsze aktualne życzenia:

Dobrych ocen dla uczniów, spełnienia marzeń wszystkim marzycielom, szczęścia w miłości wszystkim zakochanym, zdrowia chorym, szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich przyjaźni, radości, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia   składa Samorząd Uczniowski.

/Tekst: Joanna Sokołowska/

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.