Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Rajd rowerowy do Żbikówki Wycieczka do Ostrołęki Sprzątanie Świata Rajd rowerowy do Faryn Dzień Edukacji Narodowej Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Ślubowanie kl. I Wycieczka do Krutyni i Rucianego-Nidy Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Wigilia szkolna Udział w WOŚP Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Zajęcia z zegarmistrzem Walentynki Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Kobiet Pierwszy Dzień Wiosny 1050 rocznica chrztu Polski Czytelnictwo Konstytucja 3 Maja Dzień Matki Fundacja Orange Akcja PCK "Gorączka złota" Wizyta w ŚDS w Orzeszkach Wycieczka do Trójmiasta Dzień Dziecka Wycieczka do Olsztynka Wizyta ojca Mieczysława Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 r. w Klonie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Rozogi, Parafia p.w. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach, Szkoła Podstawowa w Klonie i OSP w Klonie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Klonie odprawiona przez księdza dra Krzysztofa Salamona, podczas której została zaprezentowana część akademii w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie złożono kwiaty na grobie powstańca styczniowego.

Kontynuacja obchodów odbyła się w Szkole Podstawowej w Klonie. Głos zabierali kolejno: Wójt Gminy Rozogi – p. Zbigniew Kudrzycki, p. Sylwia Jaskulska – Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Naczelnik olsztyńskiej delegatury IPN –  p. Waldemar Brenda, p. Marcin Filipek oraz  p. Marzena Błaszczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonie.

Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali biografie żołnierzy wyklętych, a „Burśtynki” zaprezentowały pieśni patriotyczne. Tematykę patriotyczną w pieśniach zaprezentowały też „Klonowskie Kurpsianki” i zespół „Marzenie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach.

Po uroczystości była okazja do wspólnych rozmów o współczesnej roli  patriotyzmu przy tradycyjnej „wojskowej” grochówce.

/Osoby zaangażowane w akademię: ks. Krzysztof Salamon, Alina Zdunek, Joanna Sokołowska, Elżbieta Kulas, Jarosław Kozikowski/

/tekst: Joanna Sokołowska/