Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Rajd rowerowy do Żbikówki Wycieczka do Ostrołęki Sprzątanie Świata Rajd rowerowy do Faryn Dzień Edukacji Narodowej Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Ślubowanie kl. I Wycieczka do Krutyni i Rucianego-Nidy Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Wigilia szkolna Udział w WOŚP Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Zajęcia z zegarmistrzem Walentynki Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Kobiet Pierwszy Dzień Wiosny 1050 rocznica chrztu Polski Czytelnictwo Konstytucja 3 Maja Dzień Matki Fundacja Orange Akcja PCK "Gorączka złota" Wizyta w ŚDS w Orzeszkach Wycieczka do Trójmiasta Dzień Dziecka Wycieczka do Olsztynka Wizyta ojca Mieczysława Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

1050 rocznica chrztu Polski

Obchodzona w tym roku 1050 rocznica chrztu Polski jest doskonałą okazją do przypomnienia początków istnienia naszej państwowości. Chrześcijański system wartości przyjęty przez księcia Mieszka I pozwolił zorganizować liczne plemiona w jeden spójny organizm. Przyjęcie chrztu świętego wraz z całym dworem było wyrazem dojrzałej wiary w Boga, odpowiedzialności za lud, któremu Mieszko I przewodził i prowadził w nowe dzieje cywilizacji zachodniej. Ośrodki kościelne stawały się miejscem, w którym koncentrowało się życie naukowe, edukacja i sztuka, rozwijało się piśmiennictwo w języku łacińskim, powstawały pierwsze kroniki państwa polskiego. Polska zaczęła być równym partnerem ościennych państw, organizacja społeczna dawała wyraz spójności plemion wyznających tę samą chrześcijańską wiarę.

Apelem z tej okazji uczniowie przybliżyli ten czas roku 966, decyzji Mieszka I, świadectwa wiary, która wprowadziła nowe państwo w krąg kultury zachodniej. Ukazali proces dojrzewania do decyzji chrztu, która trwale odmieniła bieg dziejów ludzi tworzących państwo Polan.

/ks. dr Krzysztof Salamon/

Uroczysty apel z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski w wykonaniu uczniów klasy IV-VI odbył się 14.04.2016 r. w Szkole Podstawowej w Klonie oraz w Kościele parafialnym  podczas Mszy św. 17.04.2016 r.

Apel przygotowali ks. Krzysztof Salamon i p. Mariola Woźniak.