Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 Rajd rowerowy do Żbikówki Wycieczka do Ostrołęki Sprzątanie Świata Rajd rowerowy do Faryn Dzień Edukacji Narodowej Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Ślubowanie kl. I Wycieczka do Krutyni i Rucianego-Nidy Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Wigilia szkolna Udział w WOŚP Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Zajęcia z zegarmistrzem Walentynki Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Kobiet Pierwszy Dzień Wiosny 1050 rocznica chrztu Polski Czytelnictwo Konstytucja 3 Maja Dzień Matki Fundacja Orange Akcja PCK "Gorączka złota" Wizyta w ŚDS w Orzeszkach Wycieczka do Trójmiasta Dzień Dziecka Wycieczka do Olsztynka Wizyta ojca Mieczysława Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

Rajd rowerowy do Faryn

Czwartek 24 września 2015 r.

Piękna jesienna pogoda zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, dlatego uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami wybrali się na rajd rowerowy do Faryn.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Urzędzie Gminy w Rozogach. Niecodziennych gości przyjęła sekretarz gminy Pani Monika Grudziądz oraz pani Anna Pszczółkowska. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie. Zwiedziły stanowiska pracy w poszczególnych referatach oraz gabinet Wójta Gminy Rozogi.

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do Faryn. Na miejscu czekało szereg atrakcji: zwiedzanie kościoła, miejscowości, oraz  poczęstunek przy ognisku zorganizowanym przez państwo Czujak. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.

Ostatnim punktem programu był wspólny powrót do szkoły.

Uczestnicy byli zachwyceni wycieczką i postanowili zorganizować podobną wyprawę na wiosnę.

Rajd rowerowy był świetną okazją do promocji zdrowego trybu życia, do integracji uczniów, a także do poznania zasad bezpieczeństwa  na drodze.

Opiekunowie: pani dyr. Marzena Błaszczak, p. Mariola Woźniak, p. Barbara Kozikowska, ks. Krzysztof Salamon.

Wyprawa została uwieczniona na zdjęciach w wykonaniu ks. Krzysztofa Salamona.

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym.

/Barbara Kozikowska/