Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Spotkanie z sokolnikami Występy Burśtynków Rajd rowerowy do Wujak Dzień Patriotyzmu 5.10.2016 Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ślubowanie kl. I Dzień Chłopaka Bezpieczeństwo dzieci Spotkanie z misjonarzem Śniadanie daje moc Wyjazd edukacyjny do Olsztyna Narodowe Święto Niepodległości Spotkanie z przedstawicielem sanepidu Wyjazd Burśtynków do kina Spektakle profilaktyczne Spotkanie ze strażakiem Spotkanie z policjantami Dzień Pluszowego Misia Andrzejki Mikołajki Spektakl teatralny w Szczytnie Spektakl teatralny w Myszyńcu Szlachetna paczka Jasełka i Wigilia Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Walentynki Dzień Patriotyzmu 22.02.2017 Wyjazd edukacyjny do Rucianego-Nidy Spektakl "Przygody Mikołajka" Dzień Ziemi Dzień Matki Święto Konstytucji 3 Maja Wycieczka Biskupin-Lednica-Gniezno Wycieczka Wrocław - Krasiejów - Opole Dzień Radości Życia Wycieczka Toruń - Solec Kujawski Akcja na rzecz zwierząt Wycieczka na lotnisko Udział w projekcie "Leśne Przedszkole" Ceryfikat „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +” Wycieczka przedszkolaków do Szczytna Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wycieczka Wrocław - Krasiejów - Opole

W dniach 2 - 4 czerwca 2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka Wrocław - Krasiejów – Opole. Celem wycieczki było: poznanie historii życia na Ziemi, poznanie nowoczesnych technologii i  możliwości ich zastosowania, eksperymentalne i doświadczalne zdobywanie wiedzy, zwiedzanie Wrocławia.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Park nauki i Ewolucji  Człowieka w Krasiejowie. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzanie Juraparku. Za pomocą Tunelu Czasu przeniesiemy się w czasie do momentu, kiedy nie istniała ziemia.
Po opuszczeniu tunelu czekał nas spacer po ścieżce edukacyjnej. Przewodnik opowiedział o poszczególnych gatunkach dinozaurów i o ich środowisku, a modele dinozaurów i plansze informacyjne pomogły nam wyobrazić sobie jak dawniej wyglądała nasza planeta. W trakcie wędrówki odwiedziliśmy pawilon muzealny, w którym przez przeszkloną podłogę obejrzeliśmy skamieniałości prehistorycznych płazów i gadów.

Następnie udaliśmy się do oceanarium. Każdy uczestnik wycieczki dostał okulary 3D, aby mógł się dokładnie przyjrzeć dawnym, wodnym stworzeniom. Można tu było stanąć oko w oko z drapieżnym rekinem oraz udać się w krótką podróż batyskafem. Dużo emocji oraz ostrych wrażeń dostarczyło oglądanie seansu w kinie 5D.

Po zwiedzeniu Juraparku udaliśmy się do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu – Zaczarowany Świat, gdzie odbyły się zajęcia eksperymentalne i doświadczalne w dostępnych pracowniach RCRE. Uczniowie przez zabawę i naukę  odkrywali wspaniały, fascynujący świat nauki i nowoczesnych technologii. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Ostatnim punktem wycieczki i dużą atrakcją  była Panorama Racławicka, która przeniosła uczniów w inną rzeczywistość. Z  zaciekawieniem obejrzeliśmy dzieło upamiętniające zwycięską bitwę pod Racławicami.

Na wycieczce oprócz zwiedzania była również chwila czasu na zabawę na placu zabaw, w parku rozrywki (karuzele, samochodziki, trampoliny itp.) oraz na zakup pamiątek.

Wróciliśmy do domu zmęczeni długą podróżą, ale pod ogromnym wrażeniem ciekawych miejsc jakie odwiedziliśmy.

Kierownik wycieczki: Barbara Kozikowska

Opiekunowie: Teresa Kobus, Mariola Woźniak, Elżbieta Kulas

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu  "Kompleksowe rozwiązania edukacyjne w szkołach kształcenia ogólnego z gminy Rozogi".

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

/Barbara Kozikowska/

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: