Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Spotkanie z historykami

14 czerwca 2018 r. w świetlicy ZSP w Klonie odbyło się spotkanie z historykami mieszkającymi na terenie gminy Rozogi, p. Małgorzatą Madej i p. Markiem Nowotką, mające na celu przybliżenie tematu zmian ludnościowych na pograniczu mazursko – kurpiowskim, a co za tym idzie tożsamości.

Spotkanie zostało poprzedzone badaniem ankietowym wśród uczniów klas IV-VII, którego analiza znalazła odzwierciedlenie w wystąpieniach referentów. Część pierwsza dotyczyła sytuacji mieszkańców obecnego regionu Warmii i Mazur po 1945 roku, procesu weryfikacji narodowościowej, deportacji ludności niemieckiej i części autochtonów za Odrę, tworzenia nowej społeczności regionu (p. M. Nowotka). W drugiej części zwrócono szczególną uwagę na charakter i tożsamość dzisiejszych mieszkańców (p. M. Madej). Wystąpieniom towarzyszyła prezentacja multimedialna uwzględniająca  omawiane zagadnienia.

Prelekcję zorganizowano w związku z ubieganiem się o Certyfikat ,, Szkoła wierna dziedzictwu’’.

/ tekst- Alina Zdunek /