Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Wyjazd Burśtynków do Olsztyna

11 czerwca 2018 r. zespół Burśtynki zaprezentował się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Artyści przedstawili kilka pieśni i tańców kurpiowskich i mazurskich oraz gadkę kurpiowską autorstwa Pani Joanny Sokołowskiej pt. "Bziznesłumen". W szkole była niespodzianka w postaci wywiadu do katolickiej prasy, którego udzieliła Pani Elżbieta Kulas i Pan Jan Kania (animatorzy zespołu).

Po występach wszyscy udali się spacerkiem po Starym Mieście, gdzie zwiedzano katedrę św. Jakuba, zamek oraz ławeczkę Mikołaja Kopernika – tu  Ksiądz Krzysztof Salamon zrobił pamiątkowe zdjęcie do kroniki szkolnej.

Ostatnim punktem było Muzeum Nowoczesności, gdzie część wystawy jest interaktywna i zabiera w podróż do przeszłości. Po obiedzie uczestnicy wycieczki udali się do autokaru, aby szczęśliwie wrócić do szkoły. Kierownikiem tej wyprawy była P. Elżbieta Kulas a opiekunami: P. Barbara Kozikowska i Ks. Krzysztof Salamon.

/Elżbieta Kulas/

Przeczytaj artykuł pt. "Muzyka jak ze snu", który ukazał się w GOŚCIU NIEDZIELNYM POSŁANIEC WARMIŃSKI 25/2018:

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: