Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie

W dniu 14 maja 2018 r. Koło Łowieckie Żbik Szczytno zorganizowało dla naszych uczniów wycieczkę do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.

Celem wycieczki było: kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem,  z ich "małą ojczyzną" poprzez poznanie historii, kultury,  tradycji i zwyczajów oraz przyrody naszego regionu.

W muzeum dzieci obejrzały  wystawy stałe i czasowe, np. jak żyli dawni mieszkańcy Mazur. Najbardziej podobała  się wystawa dawnych sprzętów domowych i narzędzi rolniczych.

Następnym punktem programu był przejazd do Centrum Edukacji Przyrodniczej „Żbikówka” w Starych Czajkach, gdzie czekały na nas  kiełbaski z ogniska oraz inne smakołyki. Uczniowie otrzymali również książeczki i kolorowanki edukacyjne dotyczące przyrody. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Opiekunowie: Barbara Kozikowska, Elżbieta Kulas, ks. Krzysztof Salamon.

/Barbara Kozikowska/