Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Powstanie styczniowe

19.01.2018 r. w świetlicy ZSP w Klonie odbył się apel upamiętniający 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. W przygotowanej prezentacji (A. Zdunek), pokazano: miejsca bitew i potyczek na Kurpiach, uroczystości z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego  odbywające się w Klonie i Rozogach, cmentarz parafialny w Klonie - odsłonięcie tablicy pamiątkowej, ustawionej obok mogiły Jakuba Pałaszewskiego, bezimienny grób uczestnika powstania styczniowego w Księżym Lasku. Teksty (ks. K. Salamon) dotyczące wydarzeń związanych z powstaniem styczniowym, kultem powstańców styczniowych propagowanym przez Józefa Piłsudskiego, rangi powstania jako najbardziej chlubnego momentu historii narodu zaprezentowali uczniowie klasy VI. Odśpiewano ,,Marsz Sybiraków’’. Na uroczystość zaproszono zarząd Rady Rodziców (p. Jadwiga Zapadka, p. Emilia Rolka, p. Małgorzata Dragun, p. Gabriela Dudzik).

21.01.2018 r. apel został powtórzony podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Klonie. Delegacja uczniów klasy VI  (Aleksandra Jędrzejczyk, Jakub Popiołek, Nikola Parzych, Kacper Niedźwiedzki) ustawiła znicze i złożyła wiązanki na grobie insurgenta, Jakuba Pałaszewskiego w asyście pocztu sztandarowego OSP w Klonie. Modlitwę poprowadził ks. dr Krzysztof Salamon. Warto zaznaczyć również obecność członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic, Wójta Gminy Rozogi oraz zainteresowanych mieszkańców. Gościliśmy także telewizję TVN.

/tekst  Alina Zdunek/

Poniżej znajduje się link do reportażu o miejscowości Klon wyemitowanego dnia 1 lutego 2018 r. w programie Dzień Dobry TVN.

Obejrzyj zdjęcia Albumie fotograficznym: