Wydarzenia 2010/2011

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2011 roku uroczyście obchodziliśmy Święto powitania Wiosny. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną "Oznaki wiosny" przygotowana przez panią Joannę Sokołowską, następnie nagrodziliśmy brawami najpiękniejszy strój Pani Wiosny. Okazało się, że dwie uczennice zajęły ex aequo I miejsce: Klaudia Żabińska z kl. III i Malwina Polak z kl. II.

Wręczone  zostały też nagrody w konkursie poetyckim "Strofy o wiośnie" (ogłoszonym tydzień wcześniej). Niełatwą sztuką jest pisanie wierszy, toteż nie przyznano  I miejsca, uczeń kl. IV- Łukasz Krzeminski zajął II miejsce, a Izabela Niedźwiedzka z kl. IV zajęła III miejsce. Uczniowie ci zaprezentowali swoje wiersze publiczności. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki i dyplomy. Następnym punktem uroczystości było odgadnięcie nazwy ptaka, którego głos słychać było z  magnetofonu. Niełatwe to było zadanie!!!

Świętowanie zakończyliśmy projekcją filmu "Podróże pana Kleksa" i "Shrek". Wszystkie atrakcje przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Joanną Sokołowską.

WIOSENNE PODARKI

Wczesnym rankiem po cichutku,
Wiosna przyszła po malutku.
Ciepłe dzionki zamówiła
Świeżą zieleń rozrzuciła.
Wiosno, wiosno zostań z nami,
Pokryj wkoło świat kwiatami.

Zaproś słonko, by przybyło,
Jasno wszystkim zaświeciło.
Z pierwszych kwiatów zrób bukiecik,
Bardzo proszą wszystkie dzieci.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym