Wydarzenia 2010/2011

Festyn Szkolny

Dnia 12 czerwca 2011 roku na boisku Szkoły Podstawowej w Klonie odbył się już 8 z kolei Festyn Szkolny pod hasłem "ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO".

Organizatorami festynu byli:

Szkoła Podstawowa w Klonie

Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach/oddział w Klonie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozowoju Wsi Klon i Okolic

Uczniowski Klub Sportowy "SP KLON INDIACA"

Na uroczystość licznie przybyli uczniowie, rodzice, zaproszeni goście i mieszkańcy Klonu i okolic. Z  dużym zainteresowaniem przyglądali się występom uczniów.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali występy artystyczne.

Jako pierwszy wystąpił zespół kurpiowski "Burśtynki" przy akompaniamencie pana Jana Kani, następnie Zuzanna Lis powiedziała gadkę "Skela wzion sie łoś". Swój występ także miały najmłodsze dzieci -  czyli grupa cztero- i pięciolatków . Po najmłodszych nadszedł czas na występy zerówki, która zaśpiewała piosenkę pt. "Zabawy pod trzepakiem".  Bardzo duże brawa otrzymał uczeń  klasy piątej Błażej Gut, który zaprezentował się w gadce kurpiowskiej "Zielga Sobota" autorstwa p. Joanny Sokołowskiej. Zespół "Klonowskie Kurpsianki" działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic także przygotował kilka utworów kurpiowskich. W dalszej kolejności wystąpiły dzieci z kl. I z piosenką "Śmieszny portret", a uczniowie klasy czwartej przygotowali humor z lekcji biologii. Były też taneczne rytmy w wykonaniu uczennic klasy II oraz uczennic klasy IV. Uczniowie klasy II udowodnili że z językami obcymi jesteśmy za pan brat i zaśpiewali piosenkę w języku angielskim pt. "One nose". Trzecioklasiści zaprezentowali się z piosenką "Matematyczny krąg",  a klasa V wykonała taniec "Wesoła lokomotywa". Można też było pośmiać się ze skeczu w wykonaniu uczniów klasy VI pt. "Poprawka z w-fu". Następnym punktem występów uczniów szkoły podstawowej był taniec  dziewcząt klasy VI. W dalszej kolejności  prezentowali się uczniowie gimnazjum.

Ostatnim punktem programu były konkursy sportowe o intrygujących nazwach: "Pompa wodna", "Celne oko", "Przeciąganie liny", "Bieg z jajkiem", "Kręcenie hula hopem", "Odbijanie indiacą", "Tor farmera" przygotowane przez p. Elżbietę Kulas.

Do udziału w nich zachęciły uczennice kl. IV-VI śpiewając piosenkę "Żyjmy zdrowo na sportowo" , do której słowa przygotowała p. Joanna Sokołowska.

Na festynie można było skosztować wspaniałych wypieków kulinarnych przygotowanych przez rodziców, zjeść kiełbaskę z grilla, posłuchać muzyki. Można było też kibicować swoim faworytom w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na boisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.

Festyny szkolne na trwałe zapisały się w tradycję naszej szkoły. Tak więc śmiało możemy powiedzieć "Do zobaczenia za rok"!!!

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

.