Wydarzenia 2010/2011

Ślubowanie klasy I

W piątek 22.10.2010 roku odbyło się  w naszej szkole uroczyste Pasowanie uczniów klas I. W tym roku szkolnym  15 pierwszaków  dołączyło do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Klonie.

W tak ważnym dla pierwszoklasistów dniu do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich dzieci. Było podniośle i uroczyście. Duże zainteresowanie wśród pierwszoklasistów wywołało pojawienie się postaci Wróżki   oraz uczniów klasy VI (przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego),  którzy dzielnie poprowadzili pierwszaków przez  całą uroczystość.  Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności wokalno-recytatorskie, wykazały się różnymi umiejętnościami  i wiedzą.  Trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie doskonale. Nad całością czuwała wychowawczyni pani Marianna Pawlaczyk. Po  części artystycznej nastąpił  najważniejszy moment dla pierwszaków: ślubowanie  oraz  pasowanie na Uczniów  przez panią Dyrektor Marzenę Błaszczak. Jak zauważyła pani Dyrektor –  dzieci uśmiechały się, a to znaczy, że  dobrze czują się w naszej szkole. Uroczystość była bardzo  udana i na długo zostanie wszystkim w pamięci.
      Na zakończenie uczniowie  otrzymali pamiątkowe medale oraz  dyplomy.  W sali lekcyjnej  czekał na dzieci klasowy tort oraz inne łakocie.

Życzymy nowym uczniom sukcesów w nauce oraz  radosnych chwil w murach naszej szkoły!!!

Więcej zdjęć w  albumie fotograficznym