Wydarzenia 2010/2011

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

Dzień otwarcia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Klonie to spełnienie marzeń kilku pokoleń.

„Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości...”- Słowa Jana Pawła II były mottem przewodnim uroczystego otwarcia sali gimnastycznej, które miało miejsce 15 listopada 2010 r.

Przybyłych gości w imieniu organizatorów (Wójta Gminy Rozogi, Szkoły Podstawowej w Klonie i Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Rozogach) powitała Marzena Błaszczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonie. W swojej wypowiedzi podziękowała za  pracę wszystkim, którzy nie szczędzili swojego wysiłku dla dobra szkoły i środowiska. Przypominając  największy sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP KLON INDIACA”  (zdobycie 1 miejsca w 2nd Open Junior World Cup Inidaca Estonia 2009), podkreśliła znaczenie klubów sportowych w zakresie odkrywania talentów wśród dzieci . Wspomniała, że kolejne mistrzostwa odbędą się w Polsce w 2011 roku. Podziękowała sponsorom – szczególnie Fundacji Wspomagania Wsi oraz Bankowi Spółdzielczemu w Myszyńcu – twierdząc, że bez nich nie byłoby światowego sukcesu, a działalność klubu ograniczyłaby się do działań lokalnych. Szlachetny storczyk wręczony został wraz z podziękowaniem Ministrowi p. Zbigniewowi Włodkowskiemu za objęcie patronatem honorowym  turnieju. Na koniec p. M. Błaszczak wyraziła nadzieję , że sala gimnastyczna będzie służyć długo i przyczyni się do odkrywania nowych wielkich talentów nie tylko sportowych.

Swoja obecnością uroczystość uświetnili:  pan Adam Krzyśków – Poseł Ziemi Szczycieńskiej, pan Zbigniew Włodkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pani Grażyna Przasnyska – Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty, pan Waldemar Buszan – Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim, pan Jarosław Matłach – Starosta Szczycieński.

W uroczystości otwarcia sali wzięli udział urzędnicy Gminy Rozogi na czele z Wójtem  panem Józefem Zapert, członkowie rady gminy wraz z przewodniczącą panią Teresą Samsel, Mirosław Grzyb – projektant sali gimnastycznej inspektorzy nadzoru, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych i instytucji,  dyrektorzy sąsiednich placówek,  radni powiatowi, sołtysi i rady sołeckie, emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

W dniu uroczystego otwarcia sali gimnastycznej pan Minister Z. Włodkowski odznaczył Medalem Komisji Edukacji Narodowej p. Józefa Zaperta, Wójta Gminy Rozogi. Drugą niespodzianką, którą Minister przywiózł był puchar za pierwsze miejsce w V Amatorskim Turnieju Gry Indiaca o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Klonie. Szanowny Gość  podziękował serdecznie za ciężką pracę nauczycielom.

Po części oficjalnej odbył się  pokazowy  mecz gry Indiaca w wykonaniu członków Uczniowskiego Klubu Spotrowego „SP KLON INDIACA” aktualnych mistrzów świata 2nd Junior World Cup – Estonia 2009.  Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który został przyjęty owacyjnie.W pierwszej kolejności z repertuarem taneczno - wokalnym  wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej. Nie mogło zabraknąć popisów akrobatycznych w wykonaniu uczniów gimnazjum.

Ostatnim punktem uroczystości był V Amatorski Turniej Gry Indiaca o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Klonie pod patronatem honorowym Zbigniewa Włodkowskiego-podsekretarza stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Po ogromnej rywalizacji drużyn z Klonu, Rozóg, Ostrołęki i z Dąbrów,  puchar otrzymała dużyna z Rozóg. Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym