Udział w Dożynkach Gminnych Dzień Patriotyzmu Otwarcie szkolnego ogrodu dydaktycznego Spotkanie z Marcinem Domianem Rajd rowerowy "Pożegnanie lata" Wyjazd edukacyjny do Rucianego-Nidy i Piecek Dzień Chłopaka Ślubowanie klasy I Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Bicie Rekordu Guinnessa Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego Akcja "Rekord dla Niepodległej" Pokaz glinianych figurek Udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Wyjazd do kina Wigilia szkolna Udział w akcji charytatywnej Zasiew zboża Wyjazd do "Elektronika" w Olsztynie Wyjazd do teatru Chochół Wycieczka do Olsztynka Spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Laską Wycieczka do Gołdapi Szkolne Koło Wolontariatu Zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym

Wydarzenia 2018/2019

Zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym

W marcu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”-„Wsi spokojna, wsi wesoła”- czyli zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym.

Nasz Szkolny Ogród Dydaktyczny „Pachnace rabaty” powstał 2012 roku  w ramach konkursu   „Tworzenie miniogrodów przy placówkach oświatowych jako źródła informacji, miejsca obserwacji i praktycznej nauki zjawisk przyrodniczych” organizowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców co roku teren  naszego ogrodu zmienia się.

W 2018 roku utworzono: klomby kwiatowe,  rabaty ziołowe, ogródek warzywny oraz wzbogacono istniejący ogród o nowe odmiany drzew i krzewów.

Wiosną 2019 roku nasz ogród został wzbogacony o ławeczkę oraz doniczki wykonane z zaprawy cementowej, w których posadzono pelargonie i begonie. Na  rabatach posadzono: różne gatunki  mięty, szałwię lekarską, oregano pstre, cząber górski, bazylie, lubczyk, tymianek, lawendę. Na rabatach warzywnych posadzono: pomidory, paprykę, sałatę truskawki, seler, szpinak, cebulę, cukinię jarmuż, rzodkiewkę, fasolę szparagową.

Każda rabata jest przyporządkowana  jednej klasie. Uczniowie wraz z wychowawca wykonują zabiegi pielęgnacyjne, podlewają rośliny (nawet w okresie wakacyjnym).

Na froncie ogrodu utworzono klomby kwiatowe. Można na nich  podziwiać: maciejkę, lawendę, mieczyki, róże, irysy, aksamitki, nagietki, cynie, begonie, floksy, słoneczniczki.

Rośliny w ogrodzie szkolnym opisano specjalnie przygotowanymi tabliczkami. Szkolny ogród dydaktyczny stał się miejscem umożliwiającym realizację zajęć lekcyjnych  z różnych przedmiotów oraz terenem służącym do wypoczynku i rekreacji.

Jesienią 2019 roku zioła rosnące na rabatach zostały ścięte i ususzone. Następnie trafiły do słoiczków  z odpowiednimi etykietkami przygotowanymi przez uczniów.

/Koordynator: Barbara Kozikowska/

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: