Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Akcja "SprzataMY" las Dzień Edukacji Narodowej Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu 14. Amatorski Turniej Indiaca Certyfikat Szkolnego ogrodu Dydaktycznego Współpraca z siostrą zakonną Jolantą Spotkanie z policjantami Projekt Leśne Przedszkole Szkolne Koło Wolontariatu

Wydarzenia 2019/2020

Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu

Dnia 14 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klonie odbył się Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu połączony z obchodami 15-lecia Zespołu Ludowego Burśtynki. Jego myślą przewodnią były słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Nie wszystko jedno, jaka ta Polska będzie dziś i jutro. Już dzisiaj trzeba pracować dla Polski jutra”. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klonie oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się  Mszą św. pod przewodnictwem  proboszcza ks. Krzysztofa Salamona.
Następnie złożono wieńce i zapalono znicze przy grobie Jakuba Pałaszewskiego (powstańca styczniowego) i tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nastepnym punktem uroczystości były przemówienia zaproszonych gości oraz część artystyczna  w wykonaniu uczniów z Olsztyna oraz zespołu Burśtynki.  Na zakończenie odbyły się rozgrywki sportowe, które dostarczyły wiele emocji.

W Gościu Niedzielnym Posłaniec Warmiński ukazała się galeria zdjęć oraz artykuł dotyczący tej uroczystości:

Klon. 15-lecie Zespołu Ludowego "Burśtynki" - obejrzyj galerię

Klon. Wspólnie śpiewamy i tańczymy - przeczytaj artykuł

Przeczytaj artykuł w Kurku Mazurskim dotyczacy tej uroczystości :