Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Akcja "SprzataMY" las Dzień Edukacji Narodowej Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu 14. Amatorski Turniej Indiaca Certyfikat Szkolnego ogrodu Dydaktycznego Współpraca z siostrą zakonną Jolantą Spotkanie z policjantami Projekt Leśne Przedszkole Szkolne Koło Wolontariatu

Wydarzenia 2019/2020

Spotkanie z policjantami

W dniach 13 grudnia 2019 r. oraz 16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z policjantami ze szczycieńskiej komendy:  st. post. Joanną Manelską oraz dzielnicowym asp. sztab. Arturem  Osowieckim.

Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz w najbliższym otoczeniu. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wskazali jak postępować w kontaktach z osobami obcymi oraz zwierzętami.

Uczniowie zostali poinformowani o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich jak również o konsekwencjach zażywania narkotyków, dopalaczy oraz ich negatywnym wpływie na organizm człowieka.

Ponadto policjanci  poruszyli temat bezpieczeństwo w szkole. Zwrócili uwagę na konsekwencje złych zachowań takich jak bicie, popychanie, wyśmiewanie.
Na spotkaniach nie zabrakło również zagadnienia związanego z zagrożeniami podczas korzystania z nieograniczonych możliwości Internetu, a także o rodzajach przestępstw na jakie narażeni mogą być młodzi ludzie w cyberprzestrzeni.

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: