Rok szkolny 2013/2014

XVII Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii w Gminie Rozogi"

Konkurs odbył się 3 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Rozogach.

Uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Klonie  -  Milena Dzierlatka zajęła II miejsce w kategorii klas III.

Opiekun: p. Mariola Gnatkowska

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP).

14 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Jóźwiak kl. VI, Jakub Kulas kl. V, Kamil Kaczmarczyk kl. V. Chłopcy najpierw mieli część pisemną (testy), a później ustną.

Jakub Kulas - I miejsce

Kamil Kaczmarczyk - III miejsce

Do dalszego etapu (powiatowego) zakwalifikował się  Jakub Kulas.

Uczniów przygotowała p. Elżbieta Kulas.

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) .

10 marca 2014 roku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) . Do turnieju przystąpili sami chłopcy z klasy V i VI: Kamil Kaczmarczyk, Jakub Kulas, Kacper Kulas, Albert Sęder, Szymon Skiba, Dominik Jóźwiak, Dominik Kaczyński  oraz Artur Kuchnik. Uczniowie rozwiązali test pisemny, który pomógł wyłonić 3 najlepszych reprezentantów naszej szkoły na eliminacje gminne OTWP, które odbędą się 14 marca br.

Dominik Jóźwiak – I miejsce,

Jakub Kulas – II miejsce,

Kamil Kaczmarczyk – III miejsce.

Osobą odpowiedzialna: p. Elżbieta Kulas.

Konkurs "Najładniejsza ozdoba choinkowa" organizowany przez GOK w Rozogach - grudzień 2013 r.

I miejsce - Wojciech Wróbel kl. V

II miejsce  -  Katarzyna Matuszewska kl. V

III miejsce - Aleksandra Tyc kl. V

Wyróżnienie - Nikola Lewandowska kl. I

Udział: Julia Tyc, Dawid Rolka, Bartosz Pac, Paulina Rembiewska, Alicja Mierzejewska, Aleksandra Kołodziejczyk.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

W ramach projektu z zakresu edukacji ekologicznej  "Segregacja śmieci - odpowiedzialne zadanie dzieci" dotowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w roku szkolnym 2013/2014 przeprowadzono w szkole trzy konkursy: malarski konkurs plastyczny, konkurs wiedzy ekologicznej oraz zbiórki baterii.

Wyniki szkolnego malarskiego konkursu plastycznego:

I miejsce

Jakub Kulas, Sylwia Rolka, Wiktoria Zielińska, Przemysław Krzemiński, Aleksandra Zielińska, Urszula Dragun, Amelia Brakoniecka, Sebastian Jabłonka, Julia Tyc, Dominik Świder

II miejsce

Marcin Zapadka, Dawid Rolka, Kamil Kaczmarczyk, Grzegorz Zieliński, Julia Zdunek, Szymon Gorczyński

Klaudia Żabińska, Malwina Polak, Julita Ruszczyk, Michał Bujanowski

Wyniki szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej:

I miejsce

Jakub Kulas

Szymon Dzierlatka

Klaudia Żabińska

II miejsce

Szymon Skiba

Wojciech Wróbel

Sylwia Rolka

Dawid Archacki

Natalia Chorążewicz

Dominika Golon

Dominik Kaczyński

Wyniki klasowego konkursu zbiórki baterii:

I miejsce - klasa V

Osoba odpowiedzialna: p. Teresa Kobus

Powiatowy konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego w Rozogach

Dnia 20 stycznia 2014 r. w Rozogach odbył się Powiatowy konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego, w którym uczestniczyły  uczennice: Zuzanna Lis z klasy piątej i Klaudia Żabińska z klasy szóstej przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego – Joannę Sokołowską.

Jeden z jurorów - aktor olsztyńskiego Teatru Jaracza – Cezary Ilczyna przekazał cenne wskazówki dotyczące właściwej recytacji, dykcji, sposobów oddychania i „mówienia” poezji.

„Poezja zachowuje od zniszczenia tchnienie boskości w człowieku” ( Percy Shelley).

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Rozogach

16 grudnia 2013 r. braliśmy udział w III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w w Rozogach. Wystąpiliśmy w kategorii klas I-III oraz kl. IV-VI jako zespoły. Wszyscy zaprezentowali po dwie kolędy, pastorałki przy akompaniamencie Pana Jana Kani lub z wykorzystaniem nagranych podkładów muzycznych.

kategoria kl. I-III:

I miejsce zespół „Burśtynki” przygotowany przez p. Elżbietę Kulas i p. Jana Kanię.

Skład zespołu: Dawid Rolka, Alan Samsel, Kacper Niedźwiedzki, Weronika Kostyk, Amelia Brakoniecka, Emilia Archacka, Milena Dzierlatka, Paulina Rembiewska, Nikola Lewandowska, Amelia Zielińska, Alicja Mierzejewska, Natalia Skiba, Justyna Samsel, Amelia Tyc.

Kategoria kl. IV-VI:

I miejsce – klasa IV (Wiktoria Dudzik, Dominika Golon, Paulina Dzierlatka, Julia Zdunek, Dominika Bubrowiecka).

II miejsce – klasa V (Zuzanna Lis, Malwina Polak, Natalia Chorążewicz, Benita Kaczkowska, Klaudia Samsel).

Wyróżnienie – klasa VI (Klaudia Żabińska, Sylwia Rolka, Julita Ruszczyk, Agata Archacka, Kamila Żabińska) Przygotowanie wokalne: p. Elzbieta Kulas – nauczyciel m

Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Rozogach

24 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Szczycieńskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Rozogach. Zajęliśmy zaszczytne III miejsce, zdobywając puchar dla szkoły. Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy V i VI, których przygotowała Pani Elżbieta Kulas – nauczyciel wychowania fizycznego.

Skład drużyny:

Sebastian Gadomski - kapitan