Rok szkolny 2012/2013

Regionalny XXX konkurs recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”

Łukasz Krzemiński kl. VI - I miejsce

Opiekun: P. Joanna Sokołowska

Gminny konkurs recytatorski „Kurpie Zielone w literaturze”

Łukasz Krzemiński kl. VI - II miejsce

Zuzanna Lis kl. IV – wyróżnienie

Opiekun: P. Joanna Sokołowska

Konkurs matematyczny  "SPRAWNY MATEMATYK"

10 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Spychowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs "Sprawny matematyk". W sumie wzięło udział 8 grup z różnych szkół.  Zawodnicy musieli rozwiązać przygotowane dla nich zadania matematyczne, a także w niektórych konkurencjach wykazać się sprawnością fizyczną. Szkołę Podstawową w Klonie reprezentowała drużyna w składzie:

kl. III - Szymon Dzierlatka

kl. IV - Szymon Skiba

kl. V - Dominik Kaczyński

kl. VI - Bartosz Polak

Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty "Sprawny matematyk".

Opiekun - P. Barbara Kozikowska

Powiatowy konkurs z języka angielskiego

Konkurs powiatowy z języka angielskiego odbył się 10 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Olszynach. W konkursie wzięli udział uczniowie z 16 szkół podstawowych  z terenu naszego powiatu.

Szkołę Podstawową w Klonie reprezentowało dwóch uczniów: Łukasz Krzemiński kl. Vi i Artur Kuchnik kl. V.

Opiekun: P. Mariola Woźniak

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas III.

W dniu 05. 04. 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas III szkół podstawowych pt. "Potyczki ortograficzne". W konkursie wzięło udział 22 uczestników z 8 szkół.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nikola Stań

Dominika Golon

Andżelika Parzych

Opiekun: P. Marianna Pawlaczyk

Powiatowy Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W dniu 5 kwietnia 2013 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się eliminacje powiatowe . Gminę Rozogi w kategorii szkoła podstawowa reprezentowali nasi uczniowie z klasy VI – Bartosz Polak i Hubert Dziczek.

Bartosz Polak zdobył III miejsce.

OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Dyplomy i nagrody wspólnie z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie Panem Mariuszem Gęsickim wręczył zwycięzcom Starosta Pan Jarosław Matłach.

Opiekun: Pani Elżbieta Kulas

Gminny Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

25 marca 2013 r. troje uczniów klasy VI z sukcesem reprezentowało naszą szkołę w gminnym turnieju wiedzy pożarniczej pt.: „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Rozogach.

Nasza szkoła zgarnęła całą pulę nagród.

Wyniki:

I miejsce – Bartosz Polak

II miejsce - Hubert Dziczek

III miejsce – Łukasz Krzemiński

Do konkursu przygotowała Pani Elżbieta Kulas.

Kangur matematyczny

W roku szkolnym 2012/2013   szesnastu uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie " KANGUR MATEMATYCZNY". Konkurs odbył się dnia 21 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Rozogach.

Uczennica kl. IV Klaudia Samsel zdobyła wyróznienie. Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniowie pisali test w różnych kategoriach wiekowych:

Kl. II - Żaczek

1. Jabłonka Sebastian