Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 Wycieczka Burśtynków do Spychowa Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Ślubowanie kl. I Porządkowanie grobów Warsztaty fotograficzne Występy Burśtynków w Lelisie Andrzejki Akcja charytatywna Turniej INDIACA Wigilia Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Dzień Kobiet Powitanie wiosny Sprzątanie lasu Gminna Akademia 3 Maja Wycieczka do Szczytna Dzień Dziecka Projekt ekologiczny Festyn Zakończenie roku szkolnego

Wydarzenia 2011/2012

Projekt ekologiczny

Szkoła Podstawowa w Klonie w roku szkolnym 2011/2012 realizowała projekt „Ekologicznie działamy i ogród zakładamy” dotowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W ramach projektu  zostały zakupione sadzonki drzew i krzewów do mini ogrodu na kwotę 1000,00 zł. Ogród został założony w wyznaczonym wcześniej miejscu, które uwzględniało estetykę terenu przyszkolnego oraz niezbędne wymagania i warunki wzrostu roślin. Przed posadzeniem sadzonek odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone  sadzeniu i pielęgnacji drzew i krzewów, prowadzone przez pracownika Nadleśnictwa Spychowo. Uczniowie i pracownicy szkoły wraz z nauczycielami przygotowali teren pod przyszły ogród, następnie posadzili zakupione wcześniej sadzonki. Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju wsi Klon i Okolic wykonali tabliczki informacyjne z nazwami roślin. Ponadto w ramach projektu został przeprowadzony dla uczniów Szkoły Podstawowej w Klonie konkurs plastyczny pod hasłem „Najpiękniejsze miejsca przyrody naszej małej Ojczyzny”. W konkursie wzięło udział 63 uczniów z klas 0-VI. Wśród uczestników zostały wyłonione I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych kl. 0-III oraz kl. IV-VI. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe zakupione w ramach projektu na kwotę 500 zł. Nagrody pocieszenia zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Klonie. Wystawa konkursowych prac odbyła się na festynie szkolnym pod hasłem „Ekologicznie działamy i ogrody zakładamy”, który odbył się 17 czerwca 2012 r. Na festynie nastąpiło również uroczyste otwarcie mini ogrodu.

Efektem realizacji projektu „Ekologicznie działamy i ogród zakładamy” jest trwały ogród, który powstał na terenie szkolnym. Ogród ma charakter edukacyjny, znajdują się w nim rodzime krzewy i drzewa.  Nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu nazewnictwa, sadzenia i pielęgnacji roślin. Uczniowie nabyli umiejętność pracy w grupie oraz umiejętność posługiwania się narzędziami ogrodniczymi. Uczniowie rozwinęli również wyobraźnię plastyczną inspirowaną przyrodą.

W projekcie brało udział 98 uczniów naszej szkoły, 1 pracownik obsługi, 4 nauczycieli, dyrektor szkoły, 2 pracowników Nadleśnictwa Spychowo, 4 członków Rady Rodziców oraz 3 członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic.

Osoba odpowiedzialna: p. Barbara Kozikowska