Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Występy Burśtynków w Szczytnie Na planie filmowym Dzień Chłopaka Ślubowanie kl. I Dzień Papieski Ogólnopolskie Święto Drzewa Akcja Sprzątanie Świata Dzień Edukacji Narodowej Współpraca ze Słowacją Z wizytą u żołnierzy Narodowe Święto Niepodległości Dzień Życzliwości Andrzejki Turniej INDIACA Wigilia szkolna Dzień Babci i Dziadka Udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bal karnawałowy Akcja "Góra grosza" Walentynki Wycieczka do Malborka Wyjazd Burstynków do Piecek Dzień Ziemi Wycieczka do Galindii Dzień Matki Dzień Dziecka Akcja Orange Rajd rowerowy Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 70-lecie Szkoły Podstawowej w Klonie

Wydarzenia rok szkolny 2014/2015

70-lecie Szkoły Podstawowej w Klonie

11 lipca 2015 r. miał miejsce jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Klonie. Program uroczystości obejmował Mszę Św. w Kościele p.w. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie, część artystyczną w wykonaniu zespołu ,,Burśtynki’’, rys historyczny i bieżące działania edukacyjne szkoły oraz spotkanie integracyjne.

Na zaproszenie dyrektora szkoły,  Marzeny Błaszczak odpowiedzieli: Grażyna Przasnyska (Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty), Sylwia Jaskulska (członek Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego), Zbigniew Kudrzycki (Wójt Gminy Rozogi), Teresa Samsel (radna Powiatu Szczytno), Marek Nowotka (Przewodniczący Rady Gminy w Rozogach), ks.  Krzysztof Salamon, proboszcz parafii w Klonie. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: zaproszeni dyrektorzy okolicznych szkół (Bernadetta Zdunek - dyrektor SP im. Jana Pawła II w Rozogach i Joanna Wasik-dyrektor Zespołu Szkół w Rozogach), delegacja Nadleśnictwa Spychowo (leśniczy Leśnictwa ,,Kopytko’’,  Andrzej Janowicz oraz leśniczy Leśnictwa Klon, Stanisław Zapadka), przedstawiciele Koła Łowieckiego ,, Żbik’’ w Szczytnie, radny Gminy Rozogi - Janusz Skiba, delegacja Koła Naukowego  ,,Aves’’ SGGW w Warszawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Klonie, media (,,Nasz Mazur" i ,,Kurek Mazurski’’), sołtys wsi Klon, Danuta Ruszczyk, mieszkańcy i absolwenci szkoły.

Uroczystość rozpoczęto od uczestnictwa we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. K. Salamona, który podczas homilii zwrócił uwagę na powstanie pierwszej na Mazurach szkoły katolickiej w Klonie oraz modlił się w intencji nauczycieli spoczywających na cmentarzu parafialnym w Klonie: śp. Stefana Błaszczaka, Wandę Błaszczak, Henryka Kozikowskiego oraz Zygmunta Świtaja. Następnie po odśpiewaniu hymnu i wyprowadzeniu pocztów sztandarowych ( OSP w Klonie i Koło Łowieckie ,,Żbik" w Szczytnie), dyrektor szkoły, M. Błaszczak dokonała otwarcia uroczystości w budynku sali  gimnastycznej. Witając zaproszonych gości podkreśliła rangę jubileuszu, akcentując w swoim przemówieniu rolę szkoły, jej misję oraz działania.

Zwróciła się z podziękowaniami do rady pedagogicznej, pracowników obsługi, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów i wszystkich przybyłych.

Ks. K. Salamon w kilku słowach przypomniał o roli pracy w życiu człowieka - ucznia, absolwenta. Przytoczył myśl A. Einsteina.

Kolejnym punktem był referat przygotowany przez nauczycielki SP w Klonie, Alinę Zdunek i Joannę Sokołowską, dotyczący rysu historycznego i bieżących działań szkoły, w którym uwzględniono kwestię szkolnictwa do 1945 r., a także jeden z priorytetów szkoły - historię. Odczytowi towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczycielkę  p. Barbarę Kozikowską.

Obecni na uroczystości goście zabierając głos gratulowali jubileuszu. Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, p. Grażyna Przasnyska zwróciła uwagę na wakacyjny wybór daty uroczystości i promocję gry ,,Indiaca’’. Członek Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego, p. Sylwia Jaskulska dziękując za zaproszenie, złożyła na ręce dyrektor szkoły pięknie oprawiony  herb województwa warmińsko - mazurskiego. Wójt Gminy Rozogi, Zbigniew Kudrzycki w krótkim przemówieniu podkreślił, iż mówiąc o szkolnictwie na Mazurach należy uwzględnić  również koniec XVIII wieku. W trakcie odczytano list otwarty Starosty Powiatu Szczycieńskiego p. Jarosława Matłacha skierowany do społeczności szkolnej, w którym gratulował jubileuszu i życzył sukcesów w dalszej pracy. Była absolwentka Szkoły Podstawowej w Klonie, p. Teresa Samsel zabierając głos  podziękowała emerytowanej nauczycielce, p. Barbarze Świtaj za pracę dydaktyczno - wychowawczą.

Szkoła otrzymała w prezencie cenne publikacje w postaci ilustrowanego  przewodnika po dawnych Mazurach (,, Krutynia. Szlak wodny. Ein Wasserwag’’) i ,,Polska - Cuda Natury’’ , które wzbogaciły zasób biblioteki.

Dyrektor szkoły wręczyła osobom wyróżnionym pamiątkowy upominek z logo szkoły.

Część artystyczną stanowiły występy zespołu dziecięcego ,,Burśtynki’’, które przygotowała p. Elżbieta Kulas oraz harmonista p. Jan Kania. Koło Naukowe ,, Aves‘’ SGGW w Warszawie zaprezentowało ptaki drapieżne. Na zakończenie  uroczystości odbyło się  spotkanie integracyjne. Bardzo dużo wzruszeń i radości dostarczyło przekładanie kart starych kronik oraz oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy w wyświetlanej prezentacji multimedialnej.

Na uroczystości wykorzystano sprzęt nagłaśniajacy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic.

Organizatorzy : Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Klonie.

Sponsorzy: Rada Rodziców, Aldona i Janusz Skiba, Parafia w Klonie, Grono Pedagogiczne.

Dziekujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonie za pomoc  w organizacji uroczystości.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.