Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 9 marca 2018 r. odbyła się akademia w naszej szkole w związku z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie pod kierunkiem Joanny Sokołowskiej – nauczycielki języka polskiego zaprezentowali część artystyczną, która przybliżyła tematykę walki o suwerenność i niepodległość. Montaż słowno-muzyczny wzbogacił pokaz slajdów, przedstawiający sylwetki  bohaterów.

Aby uwrażliwiać środowisko lokalne  na treści patriotyczne, część artystyczna została także zaprezentowana podczas mszy świętej 11 marca o godz. 11.00, a następnie w świetlicy wiejskiej  w Klonie, gdzie kontynuowano przybliżanie treści historycznych dotyczących tragicznych losów żołnierzy niezłomnych.

Obchody uświetniło też wystąpienie prelegenta - Kajetana Rajskiego studenta prawa i teologii, dziennikarza, publicysty, a także autora wielu książek (m.in. dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”) oraz redaktora naczelnego Kwartalnika „WYKLĘCI”. Ten znakomity pasjonat historii w fascynujący sposób przekazał wiele ciekawych faktów z życia i walki żołnierzy niezłomnych.

Obchody Święta Żołnierzy Wyklętych to także jedno z wielu działań Szkoły Podstawowej w Klonie mających na celu ubieganie się o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

/tekst Joanna Sokołowska/

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: