Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Dzień Patriotyzmu 25.10.2017 Narodowe Święto Niepodległości Andrzejki Bicie rekordu Guinnessa Spotkanie z misjonarzem z Brazylii Powstanie styczniowe Dzień Babci i Dziadka Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Święto Konstytucji 3 Maja Spotkanie z sokolnikiem Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań Wycieczka uczniów kl. I-III do Rozóg Wycieczka przedszkolaków do Rozóg Spotkanie z historykami Rajd rowerowy do Myszyńca Dzień Rodziny Wyjazd Burśtynków do Olsztyna Wyjazd do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Akcja profilaktyczna Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wydarzenia 2017/2018

Wycieczka Toruń - Solec Kujawski - Gniezno - Poznań

W dniach 25-27 maja 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka:  Gniezna - Poznań – Solec Kujawski - Toruń. Uczestnikami wyjazdu była grupa 45 uczniów z klas IV-VII. Celem wycieczki było: poznanie historii życia na Ziemi, poznanie nowoczesnych technologii i  możliwości ich zastosowania, eksperymentalne i doświadczalne zdobywanie wiedzy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Gniezno. W Gnieźnie opiekę nad grupa przejęła  pani przewodnik , która bardzo interesująco opowiadała nam o historii Katedry Gnieźnieńskiej i początkach Państwa Polskiego. Po zwiedzeniu Katedry  udaliśmy się do Poznania. Zatrzymaliśmy się na wyspie zwanej Ostrów Tumski. Tam również czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po zabytkach Poznania.

Drugi dzień rozpoczęliśmy pobytu w Planetarium w Toruniu. Tu zaproszono nas na seans astronomiczny, prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Następnie udaliśmy się z przewodnikiem  pod pomnik Mikołaja Kopernika, spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i pierniki, z których to miasto słynie. Poznaliśmy historię, legendy oraz zabytki Torunia. Toruń okazał się magicznym i przepięknym miejscem. Pozostałą część dnia spędziliśmy w Solcu Kujawskim. Mieliśmy okazję pospacerować ścieżką pełną dinozaurów, zwiedzić Muzeum Ziemi, obejrzeć seans w kinie 5D oraz pobawić się na wielkim  placu zabaw.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które jest interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową. Samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawaliśmy prawa przyrody, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.
   Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wyjazd był bardzo udany. Dopisywały nam dobre humory i piękna pogoda.

Kierownik wycieczki: Barbara Kozikowska

Opiekunowie: Teresa Kobus, Alina Zdunek, Elżbieta Kulas

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu  "Kompleksowe rozwiązania edukacyjne w szkołach kształcenia ogólnego z gminy Rozogi".

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

/Barbara Kozikowska/