Udział w Dożynkach Gminnych Dzień Patriotyzmu Otwarcie szkolnego ogrodu dydaktycznego Spotkanie z Marcinem Domianem Rajd rowerowy "Pożegnanie lata" Wyjazd edukacyjny do Rucianego-Nidy i Piecek Dzień Chłopaka Ślubowanie klasy I Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Bicie Rekordu Guinnessa Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego Akcja "Rekord dla Niepodległej" Pokaz glinianych figurek Udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Wyjazd do kina Wigilia szkolna Udział w akcji charytatywnej Zasiew zboża Wyjazd do "Elektronika" w Olsztynie Wyjazd do teatru Chochół Wycieczka do Olsztynka Spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Laską Wycieczka do Gołdapi Szkolne Koło Wolontariatu Zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym

Wydarzenia 2018/2019

Szkolne Koło Wolontariatu

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w  roku szkolnym 2018/2019 obejmowały akcje charytatywne przy współpracy z proboszczem parafii ks. Krzysztofem, który nawiązał kontakt z siostrami pracującymi na misji na Syberii.

Przeprowadzono dwie akcje charytatywne, których celem była pomoc dzieciom z Błagowieszczeńska będącymi pod opieką sióstr Dominikanek.

1. Zbiórka przyborów szkolnych pod hasłem ”Dar ofiarności dla Niepodległości”.

2. Zbiórka słodyczy na święta wielkanocne.

Wyżej wymienione akcje były przeprowadzone wśród  społeczności szkolnej pod nadzorem uczniów działających w wolontariacie i ich opiekuna pani Marioli Woźniak.

Ponadto Szkolne Koło Wolontariatu współpracowało ze schroniskiem dla zwierząt w Szczytnie ”Łapa”, przeprowadzając zbiórkę karmy, którą dostarczył opiekun 21marca 2019 r.

Przez cały rok szkolny działała pomoc koleżeńska, skierowana do uczniów mających trudności w nauce .Uczniowie z wolontariatu pomagali przy odrabianiu pracy domowej w miejscu zamieszkania.

W kolejnym roku planujemy rozwinąć akcję pod hasłem ”Cała Polska czyta dzieciom”,  która będzie skierowana do dzieci w grupie przedszkolnej (3-6lat). Ponadto będziemy kontynuować dalszą współpracę  z siostrami Dominikankami pracującymi na misjach na Syberii. W dalszym ciągu będziemy pomagać zwierzętom ze schroniska.

Opiekun: Mariola Woźniak