Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Akcja "SprzataMY" las Dzień Edukacji Narodowej Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu 14. Amatorski Turniej Indiaca Certyfikat Szkolnego ogrodu Dydaktycznego Współpraca z siostrą zakonną Jolantą Spotkanie z policjantami Projekt Leśne Przedszkole Szkolne Koło Wolontariatu

Wydarzenia 2019/2020

14. Amatorski Turniej Indiaca

14. ATI (Amatorski Turniej Indiaca) pod patronatem Wójta Gminy Rozogi odbył się 16 listopada 2019 roku w Rozogach. Organizatorem sportowej imprezy o zasięgu ponadlokalnym był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klonie, Uczniowski Klub Sportowy „SP KLON INDIACA” z siedzibą w Klonie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Rozogi.

W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych z miejscowości: Klon, Rozogi, Dąbrowy, Kolonia, Łatana Wielka, Świętajno. Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie uczestniczyła pierwszy raz w turniejowych rozgrywkach zespołowej gry indiaca.   W wydarzeniu sportowym udział wzięło 98 zawodników (13 drużyn) uprawiających dyscyplinę sportu – INDIACA. Łącznie rozegrano 24 mecze.

Trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej w Klonie (Kategoria: Chłopcy, Dziewczęta, Mixed) zdobyły pierwsze miejsca, złote medale i puchary we wszystkich kategoriach. Szczegółowy wynik turnieju przedstawia tabela.

Zespołowa gra indiaca cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem wśród uczniów. Drużyny dzielnie rywalizowały na boisku przestrzegając zasad fair play. Walka była wyrównana i na wysokim poziomie. Kolejne spotkanie w zdrowej sportowej atmosferze za rok, 15. jubileuszowe.

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym: