Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Akcja "SprzataMY" las Dzień Edukacji Narodowej Międzyszkolny Dzień Patriotyzmu 14. Amatorski Turniej Indiaca Certyfikat Szkolnego ogrodu Dydaktycznego Współpraca z siostrą zakonną Jolantą Spotkanie z policjantami Projekt Leśne Przedszkole Szkolne Koło Wolontariatu

Wydarzenia 2019/2020

Szkolne Koło Wolontariatu

Działania  Szkolnego Koła  Wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020 obejmowały akcje charytatywne przy współpracy z ks. Krzysztofem, proboszczem parafii Klon.

Wolontariusze wraz z opiekunem przeprowadzili akcję ,,Góra Grosza,,- XX Edycja zbiórki pieniędzy dla dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W akcji wzięli  udział uczniowie  klas 1-8 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zbiórka pieniędzy trwała od 25.11.2019 r. do 02.01.2020 r. Zebrano kwotę 398,01 zł, którą wysłano w dniu 24.02.20 r. na konto organizatora Towarzystwo ,,Nasz Dom,,. Szkoła otrzymała Dyplom z podziękowaniem  i wyrazami uznania za ogromny wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza.

W dalszym ciągu kontynuowana jest współpraca z siostrami pracującymi na misji na Syberii. Pod nadzorem ks. Krzysztofa została przeprowadzona zbiórka słodyczy dla dzieci z Błagowieszczeńska na Święta Bożego Narodzenia.

W sierpniu, uczniowie wzięli udział w akcji ,,Przybory szkolne dla powodzian".  Zbiórkę zorganizował ks. Krzysztof dla dzieci z rodzin, które ucierpiały w powodzi w miejscowości Przysieki i Trzcinica, gmina Sławęcin koło  Jasła. Przeprowadził również zbiórkę pieniężną wśród parafian na rzecz poszkodowanych w nawałnicy. Pomoc rzeczowa i finansowa została osobiście przekazana przez ks. Proboszcza. Za okazaną pomoc w imieniu dzieci i młodzieży z południa, proboszcz parafii w Sławęcinie  przekazał serdeczne podziękowania.

Ponadto wolontariusze angażowali się w pomoc koleżeńską dla uczniów mających trudności w nauce w miejscu zamieszkania.

Opiekun wolontariatu: Mariola Woźniak