Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 Wycieczka Burśtynków do Spychowa Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Ślubowanie kl. I Porządkowanie grobów Warsztaty fotograficzne Występy Burśtynków w Lelisie Andrzejki Akcja charytatywna Turniej INDIACA Wigilia Dzień Babci i Dziadka Bal karnawałowy Dzień Kobiet Powitanie wiosny Sprzątanie lasu Gminna Akademia 3 Maja Wycieczka do Szczytna Dzień Dziecka Projekt ekologiczny Festyn Zakończenie roku szkolnego

Wydarzenia 2011/2012

Festyn

Dnia 17 czerwca odbył się 9 festyn szkolny pod hasłem:  „EKOLOGICZNIE DZIAŁAMY I OGRODY ZAKŁADAMY”. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.30.

Konferansjerami byli uczniowie klasy szóstej: Patrycja Chorążewicz i Krystian Zieliński.

Z tej okazji na boisku szkolnym zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i sympatycy szkoły. Głównym punktem festynu było uroczyste otwarcie ścieżki rekreacyjnej oraz mini ogrodu szkolnego. Ogród powstał w ramach projektu „Ekologicznie działamy i ogród zakładamy” współfinansowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku.

Dyrektor szkoły pani Marzena Błaszczak po oficjalnym otwarciu festynu wręczyła dyplomy i upominki tym, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do powstania mini ogrodu szkolnego  oraz ścieżki rekreacyjnej. Można było przekonać się, jak spaceruje się boso  po kamyczkach, żwirku, korze czy szyszkach. Emocji nie brakowało.

Uczniowie zaśpiewali piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach” zachęcając do dbałości o nasze ogródki przydomowe.

Kolejnym punktem festynu były występy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, na które składały się piosenki, tańce, skecze. Nie zabrakło też folkloru kurpiowskiego, występów zespołu „Burśtynki” i „Klonowskich Kurpsianek” przy akompaniamencie pana Jana Kani oraz recytacji przez laureatów konkursów gadek kurpiowskich autorstwa Joanny Sokołowskiej.

Można też było obejrzeć wystawę plastyczną "Najpiękniejsze miejsca przyrody mojej Małej Ojczyzny”, która znajdowała się w korytarzu szkolnym.

Wspaniałe zapachy wypieków kulinarnych przygotowanych przez rodziców w kawiarence i zapach pieczonej kiełbaski na grillu zachęcały uczestników festynu do skosztowania smakołyków. Impreza trwała do godz. 16.30.

Organizatorami imprezy byli:

• Szkoła Podstawowa w Klonie
  • Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Rozogach oddział w Klonie
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic
  • Rada Rodziców
  • Społeczność wsi Klon

Jesteśmy niezwykle wdzięczni tym, którzy pomogli w organizacji imprezy, wszystkim licznie przybyłym gościom na imprezę dziękujemy i zapraszamy za rok.

Obejrzyj zdjęcia w Albumie fotograficznym.